Φαίνεται πως χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα (ad blocking) αποκλεισμού διαφημίσεων.

Η δύσκολη αρχή του Τσιτσιπά στο US Open και η κατηγορία πως «κλέβει».
01.09.2021
See the video
Τσιτσιπάς & Μάρεϊ κατηγορία ότι κλέβει

Το σχόλιο του Περικλή Μακρή για τη μεγάλη νίκη του Στέφανου Τσιτσιπά επί του Άντι Μάρεϊ στην πρεμιέρα του US Open. O Σκωτσέζος τενίστας κατηγόρησε τον Έλληνα αντίπαλό του τον πως κλέβει, όταν μετά το 2-2 πήγε στα αποδυτήρια για οκτώ λεπτά.

«Κάνει 20 λεπτά κάθε φορά. Τι κάνει δηλαδή; Και το μπάνιο είναι ακριβώς δίπλα. Τι κάνει; Εγώ ποτέ δεν χρειάστηκα τόσο χρόνο για να πάω στην τουαλέτα. Ποτέ!», φώναζε.

Αφού δέχτηκε το μπρέικ στο ξεκίνημα του πέμπτου σετ, γύρισε προς την ομάδα του και είπε ότι ο Τσιτσιπάς «κλέβει». Mετά τον αγώνα ο Μάρεϊ δήλωσε πως παρότι εκτιμά τον 23χρονο Έλληνα, έχασε τον σεβασμό του απέναντί του λόγω της συμπεριφοράς του.

Δες και αυτό: Στέφανος Τσιτσιπάς: 8ος αθλητής στον κόσμο με τη μεγαλύτερη επιρροή στα social media