Φαίνεται πως χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα (ad blocking) αποκλεισμού διαφημίσεων.

Παραολυμπιακοί Αγώνες: Χάλκινος ο Αντώνης Τσαπατάκης

Eπιβεβαίωσε το μετάλλιο o Έλληνας παραολυμπιονίκης και είχε αντίδραση-ΕΠΟΣ!
29.08.2021
See the video

Ακόμα ένα μετάλλιο για την Ελλάδα, αυτή τη φορά από τον Χανιώτη Παραολυμπιονίκη, Αντώνη Τσαπατάκη που ανεδείχθη 3ος στα 100m Πρόσθιο στην κατηγορία SB4.

Ο φοβερός Αντώνης Τσαπατάκης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο SB4, σηκώνοντας για ακόμα μία φορά ψηλά τα ελληνικά χρώματα.

Ο αγώνας που πραγματοποίησε ο Έλληνας αθλητής ήταν συγκλονιστικός. Εξαρχής βρισκόταν μέσα στη μάχη των μεταλλίων, γύρισε δεύτερος στο 50άρι και παρά την αντεπίθεση που έκαναν οι συναθλητές του στο φινάλε της κούρσας, άντεξε καταβάλλοντας υπερπροσπάθεια και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Πρόκειται για το πέμπτο μετάλλιο που κατακτά η Ελλάδα στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.