Επιτρέψτε τις διαφημίσεις στον ιστότοπό μας

Φαίνεται πως χρησιμοποιείτε κάποιο πρόγραμμα (ad blocking) αποκλεισμού διαφημίσεων.
Στηρίξτε μας για έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση.

Στέφανος Τσιτσιπάς: Προκρίθηκε στους 4 του Roland Garros

Ο τελευταίος πόντος του Στέφανου Τσιτσιπά, που του χάρισε τη νίκη με τελικό σκορ 3-0 στα σετ.
09.06.2021
2
'
See the video
Στέφανος Τσιτσιπάς

Έναν αγώνα γεμάτο ένταση παρακολουθήσαμε το βράδυ της Τρίτης ανάμεσα στον Στέφανο Τσιτσιπά και τον Ντανιίλ Μεντβέντεφ , για μία θέση στον ημιτελικό Grand Slam του Roland Garros.

Ο Μεντβέντεφ πήγε να κάνει ένα "πονηρό" σερβίς αλλά ο Στέφανος Τσιτσιπάς αντέδρασε τέλεια, πήρε τον πόντο και το ματς με 3-0 σετ.

Μετά από ένα παιχνίδι που κράτησε περίπου 2,5 ώρες ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατάφερε να επικρατήσει απέναντι στον αντίπαλο του, χαρίζοντας στην Ελλάδα πρωτόγνωρες στιγμές καθώς την Δευτέρα είχε προηγηθεί και πρόκριση της Μαρίας Σάκκαρη στον προημιτελικό.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς βρίσκεται για δεύτερη φορά στα ημιτελικά του γαλλικού Grand Slam, κάνοντας περήφανη την χώρα μας.

Στον ημιτελικό ο Έλληνας τενίστας θα αναμετρηθεί με τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ.